SPOMASZ SERVICES
 

CIĘCIE 3D


Cięcie 3D to zautomatyzowany proces cięcia w trzech wymiarach takich przedmiotów jak metalowe rury, powierzchnie płaskie i tłoczone. Cięcie odbywa się plazmą lub za pomocą paliwa tlenowego w zależności od grubości materiału.
Dzięki przygotowaniu spoiny na etapie projektowania i detalilingu, części są przygotowane do optymalnego dopasowania, a objętość spoiny jest znacznie zmniejszona, co owocuje znacznymi oszczędnościami czasu i kosztów. Nasze możliwości cięcia w 3D otwierają szeroki zakres możliwości projektowania.

NASZE MOŻLIWOŚCI
 

ZAOKRĄGLANIE KRAWĘDZI


Farby ochronne i powłoki innych rodzajów nie powinny przylegać do ostrych krawędzi materiału. Dlatego stosuje się metodę wyrównywania krawędzi w celu poprawy powierzchni pod kątem pokrycia powłoką i, finalnie, ochrony przed korozją. Istnieją dwa standardowe sposoby stosowane przez producentów do wyrównywania krawędzi belek i prętów: fazowanie i walcowanie.
Wadą fazowania jest tworzenie nowych krawędzi, które nadal zapewniają taki sam efekt rozpraszania ciekłej powłoki poprzez wysokie napięcie powierzchniowe. To sprawia, że zaokrąglanie krawędzi jest zdecydowanie bardziej preferowanym procesem w porównaniu do fazowania.

NASZE MOŻLIWOŚCI